Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1157261
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
12
223
806
1122699
9933
12994
1157261

Dzień Babci i Dziadka 2017

         4 lutego pod hasłem W KARNAWALE Z BABCIĄ I DZIADKIEM BAWIMY SIĘ WSPANIALE świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Miło było nam gościć w Domu Ludowym w Makowiskach bliskich naszych uczniów, jak również zaproszonych gości oraz absolwentów naszej szkoły, którzy jak zwykle, chętnie bawili się z nami tego dnia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, następnie seniorzy zostali zaproszeni do Domu Ludowego. Główną część programu stanowiły występy dzieci, które z wielkim przejęciem prezentowały swoje zdolności wokalne, taneczne, recytatorskie i aktorskie. Występ przed tak wdzięczną publicznością był dla nich czystą przyjemnością. Dzieci zostały obdarowane słodkościami przez obecne na uroczystości panie radne wsi Makowiska i Łysa Góra, panią sołtys oraz przewodniczącą KGW.

DSC03845DSC03858

DSC03881DSC03892

DSC03876DSC03897DSC03899

         Po części oficjalnej przy gromkim 100 lat na salę wjechały ciasta rozświetlone racami. Rozpoczął się poczęstunek, w trakcie którego dzieci zaprezentowały się w strojach karnawałowych, zapraszając do zabawy swoich bliskich. Oprawę muzyczną oraz nagłośnienie zapewnił nam Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie Pan Jerzy Dębiec. Podczas zabawy zarówno dorośli jak i dzieci mieli możliwość brania udziału w różnych konkursach i zabawach integracyjnych, przygotowanych przez nauczycieli oraz panie z GOK-u. Tytuł Królowej i Króla Balu otrzymali: Wiktoria Gondek oraz Hubert Rogala - wspaniale prezentowali się na tronach z koronami na głowach.

DSC04030

      Podczas uroczystości wręczono również nagrody dla zwycięzców w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, III miejsce zajął nasz uczeń Gabriel Mucha a miejsce IV - Sebastian Marszał.

DSC03943

     Spotkanie to było również okazją do nagłośnienia działalności charytatywnej szkoły-współpracy z UNICEF – URATUJ DZIECKO W AFRYCE, kiedy to po raz kolejny dzieci sprzedawały lalki uszyte własnoręcznie, aby zarobione pieniądze przesłać potrzebującym.

DSC03813

Podczas całej zabawy dwie nasze absolwentki Justyna i Joasia Brożyna malowały twarze chętnym dzieciom. Dziękujemy dziewczyny za poświęcony czas, to miłe, że zawsze można na was liczyć. Kulinarne rarytasy to zasługa rodziców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie tej uroczystości. Współpraca rodziców, dzieci oraz nauczycieli zaowocowała ciekawą imprezą.

DSC03954                                                  

                                                Zapraszamy do galerii.

                                                   Agnieszka Skrzęta - Siry