Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1203402
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
135
310
950
1164083
18355
19817
1203402

Dzień Ziemi 2017

Dzień Ziemi 22 kwietnia? U nas trwał dłużej!

Każdego roku w kwietniu pojawiają się nurtujące, lecz istotne pytania - Jak obchodzić Dzień Ziemi? Jak dotrzeć do uczniów, aby rzeczywiście uwrażliwiać na piękno przyrody i wpłynąć na kształtowanie proekologicznej postawy?

Otóż, w tym roku otrzymaliśmy list o przystąpieniu naszej gminy do piątej edycji konkursu "Listy dla Ziemi", której tematem przewodnim jest "Niska emisja oraz gospodarka odpadami", a jej celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Nie czekając długo zaplanowaliśmy następujące działania:

  • 19 kwietnia zaprosiliśmy przedstawiciela Zespołu Krośnieńskich  Parków Krajobrazowych w celu przeprowadzenia zajęć edukacyjnych z udziałem uczniów klas od 0 do VI oraz nauczycieli. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na pytania i dzieląc się własnymi pomysłami. Na zakończenie dzieci otrzymały gadżety edukacyjne wydane przez ZKPK.

dzien-ziemi-4 sko thumbdzien-ziemi-2 sko thumb 

"Listy dla Ziemi" - akcja ekologiczna, którą określają dwa podstawowe słowa EDUKACJA i DZIAŁANIE. 

  • Przygodę rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi, na których dzieci wykonywały stroje ekologiczne, transparenty, plakaty, instrumenty oraz edukacyjną gazetkę ścienną.

listy-2 sko thumblisty-6 sko thumb 

  • W dalszej kolejności przystąpiliśmy do realizacji lekcji tematycznych, które wyjaśniały w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmieniać swoje nawyki, aby chronić przyrodę i własne zdrowie. Podsumowując lekcje ekologiczne oraz wykład prelegenta z Zespołu Krośnieńskich Parków Krajobrazowych, uczniowie klas IV-V zebrani w grupy przystąpili do "Konkursu Wiedzy Ekologicznej". Zwycięska drużyna otrzymała drobne upominki zakupione przez SKO.

20170428 110422

  • W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie przystąpili do pisania listów o tematyce ekologicznej na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który otrzymaliśmy od Fundacji Ekologicznej Arka. Dzieci z klas "0" - II tworzyły listy w formie rysunków, natomiast uczniowie klas III-VI pisali listy z myślą o wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

listy-7 sko thumblisty-1 sko thumb 

Happening "W obronie natury, razem zdziałamy cuda!"

  •  We wtorek 25 kwietnia zorganizowaliśmyHappening "W obronie natury, razem zdziałamy cuda". Pomimo kapryśnej pogody i  silnego wiatru udało nam się wyjść na planowany pochód, podczas którego uczniowie przebrani w stroje ekologiczne manifestowali potrzebę dbałości o naturę we własnej miejscowości. To barwne i dynamiczne wydarzenie, z użyciem skandowanych haseł, plansz, plakatów, transparentów oraz kostiumów i masek niewątpliwie przyciągnęło uwagę mieszkańców.

happening-1 sko thumbhappening-3 sko thumb

                                                                            Zapraszamy do galerii

                                                                                                    Katarzyna Krężel