Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1015979
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
288
1312
2849
977255
9509
14173
1015979

Bezpieczna majówka

Apel SKO: Jesteś już gotowy na majówkę?

        28 kwietnia, członkinie SKO przypomniały wszystkim zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak prawidłowo przygotować swój rower do jazdy, jak poruszać się po ulicy, jak sprawić abyśmy byli widoczni dla kierowców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie mogli znaleźć w broszurze „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, którą otrzymali od opiekunek Szkolnej Kasy Oszczędności.

Żyrafa Lokatka na swoim blogu przypomina, że na drodze zawsze warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Na czym polega ta zasada?

Będąc uczestnikiem ruchu możesz oczekiwać tego, że inni będą stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Jednocześnie powinieneś  zachować czujność, na wypadek gdyby którykolwiek z użytkowników drogi się do nich nie stosował (choćby przez przypadek). Najważniejsza jest obserwacja i umiejętność przewidywania zachowań innych.

A więc pamiętamy o własnym bezpieczeństwie, bezpieczeństwie innych i odpoczywamy na majówce.

20170428 110617      P.S. Jeśli zrobicie jakieś ciekawe zdjęcia to podzielcie się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                                                                                          Agnieszka Skrzęta – Siry