Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1128611
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
199
1361
2872
1089759
14657
27745
1128611

Dzień Dziecka

      Czerwiec to taki miesiąc, który obfituje w same przyjemne chwile. Wielkimi krokami zbliżają się już wakacje, ale przed nimi jest jeszcze jedno ważne dla każdego święto, które chętnie obchodzą tak maluchy, jak i ci nieco strasi. Dzień Dziecka to wspaniałe wydarzenie, którego nie mogło zabraknąć w kalendarzu naszej szkoły. 

1 czerwca był dla nas dniem wolnym od nauki, jednak nie od wielu wrażeń. Dla wszystkich naszych milusińskich zostały zorganizowane gry i zabawy na świeżym powietrzu na placu obok szkoły. Uczniowie mieli okazję, aby pograć w gry zespołowe rozwijające sprawność fizyczną, pobawić się na placu zabaw lub zmierzyć się ze sobą w grach planszowych odpoczywając na kocykach.

20170601 104817

Wszystkim zabawom towarzyszyła wesoła muzyka, a o pełne brzuszki zadbała, jak zawsze niezawodna Rada Rodziców, która przygotwała stół pełen smakołyków. Wśród tych obfitości nie mogło zabraknąć atrakcji pieczenia kiełbasek na ognisku, które pochłonęliśmy z wilczym apetytem.

Jakby wrażeń było komuś jeszcze mało, w międzyczasie odbywały się zajęcia edukacyjne prowadzone przez Przedstawiciela Biura Recznika Praw Pacjenta. Braliśmy bowiem udział w akcji NFZ, nad którą patronat objął Minister Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja miała na celu zapoznanie uczniów z prawami małego pacjenta. Dzieciaki w zamian za aktywną pracę, otrzymały od Pani prowadzącej zajęcia atrakcyjne upominki. Wszystko to odbyło się dzięki Pani Agnieszce Skrzęta -Siry, która kilka miesięcy wcześniej zgłosiła naszą szkołę do udziału w projekcie.

20170601 104405

Na sam koniec dnia Rada Rodzciów wręczyła dzieciom prezenty, w których było mnóstwo słodkości, aby jeszcze bardziej osłodzić sobie ten jeden wyjątkowy w roku dzień, w kórym każdy chciałby być dzieckiem.

20170601 104542

                                                                                                                 Beata Ciuła