Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1295521
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
383
347
1846
1258176
7397
34710
1295521

Świetlica wakacyjna 2017

SPRAWOZDANIE
Z REALIZACJI PROGRAMU ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH
WAKACYJNEJ ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W MAKOWISKACH

            Wakacyjna świetlica po raz kolejny cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak też ich rodziców. Zajęcia świetlicowe prowadzone podczas wakacji miały na celu stworzenie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań, poznanie ciekawych miejsc w najbliższej okolicy, obcowanie z kulturą, tradycją i środowiskiem przyrodniczym w regionie, integrację grupy rówieśniczej, propagowanie zdrowego stylu życia, jak również zaspokojenie potrzeb środowiska w zakresie zorganizowanej opieki dla dzieci.
            W tym roku szkolnym, w zajęciach świetlicowych wzięło udział 22 dzieci z klas 0-VI Szkoły Podstawowej w Makowiskach. Opiekunami w trakcie zajęć byli nauczyciele pracujący w szkole. Uczniowie uczestniczyli w kilku wycieczkach biorąc udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, przyrodniczych, edukacyjnych
i kulturoznawczych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się 2 wyjazdy na Krytą Pływalnię do Jasła, połączone z zabawami rekreacyjno-sportowymi w Ogrodzie Jordana oraz z wizytą w pierwszym i jedynym w Polsce Muzeum Lizaka w Jaśle. Uczniowie zapoznali się z historią produkcji słodyczy, a także wzięli udział w warsztatach karmelarskich poznając właściwości karmelu i proces powstawania lizaków. Na koniec każde dziecko wykonało swój własny lizak.
           Podczas wakacyjnych wyjazdów dzieci zwiedziły Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, w którym uczestniczyły w lekcji muzealnej oraz warsztatach przyrodniczych zapoznając się z ważniejszymi informacjami na temat parku, roślin i zwierząt w nim występujących. Zakończeniem wyjazdu był krótki szlak po Krempnej. Dzieci wędrowały ścieżką przyrodniczą odwiedzając dwa punkty widokowe, podziwiając krajobraz Magurskiego Parku.

Kolejną wycieczką był wyjazd do kina „Sokół” i Parku Mani w Krośnie, który okazał się miejscem wspaniałych zabaw na świeżym powietrzu z wykorzystaniem ciekawych sprzętów sportowych i rekreacyjnych.
           Wszystkie wakacyjne wyjazdy odbywały się w najbliższej okolicy dając dzieciom możliwość poznania własnego regionu. Ostatnim wyjazdem uczestników świetlicy była wizyta w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy. Jest to obiekt
o szczególnej wartości historycznej i kulturowej.
           Kolejny raz wyjazdy w ramach Wakacyjnej Świetlicy odbywały się wspólnie
z uczestnikami świetlicy w Starym Żmigrodzie. Zwieńczeniem wspólnych zabaw, przygód i podróży było ognisko integracyjne w Starym Żmigrodzie. Udział w ognisku wzięło także kilkoro rodziców. Wspaniale spędzony wspólnie czas na długo pozostanie w pamięci każdego.  

Uczestnicząc w zajęciach świetlicowych dzieci atrakcyjnie i pożytecznie spędziły swój wolny czas. Poszerzyły swoją wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim poznały wiele ciekawych miejsc znajdujących się w ich najbliższej okolicy.
            Realizacja zadań dała dużo satysfakcji zarówno dzieciom, rodzicom, jak
i osobom prowadzącym.

                               Koordynator - Monika Bednarz - Gaweł

DSC04835DSC04830DSC04810

20170719 12203420170719 105932

20170719 103620

                      Zapraszamy do galerii