Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1342397
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
360
391
2634
1301783
12454
26819
1342397

"zaWody dla Afryki"

afryka woda

Nasza szkoła już kolejny raz włącza się w działania na rzecz UNICEF, przystępując do najnowszego projektu edukacyjnego – „zaWODY dla AFRYKI”, dzięki któremu nasi uczniowie dowiedzą się dużo więcej na temat znaczenia wody w życiu człowieka.

Celem projektu jest:

   Przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka,
   Uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest  ograniczony,
   Kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z  oszczędzaniem wody.

zaWODY dla AFRYKI” to projekt edukacyjny UNICEF w ramach którego uczniowie dowiedzą się jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne będą mieli możliwośćuczestniczyć w  ciekawych zajęciach poświęconych tematyce wody. Ważnym elementem projektu jest konkurs na stworzenie Kodeksu Oszczędzania Wody. Każda placówka, która zaangażuje się w projekt będzie mogła wziąć udział w konkursie, którego celem jest promowanie proekologicznych zachowań dotyczących używania wody. Przedszkola i szkoły stworzą Kodeksy Oszczędzania Wody, które będą stanowić zbiór zasad i reguł jak racjonalnie wykorzystywać wodę. Nadesłane na konkurs prace oceni jury, a na zwycięzców i wyróżnionych (łącznie 10 placówek) czekają interesujące nagrody ufundowane przez partnera wspierającego akcję – Cisowiankę.

Czy wyobrażasz sobie, że wstajesz rano i idziesz 6 km, by przynieść wodę dla całej rodziny? Czy zdajesz sobie sprawę jak trudne może być życie bez dostępu do czystej wody?
Jeśli chcesz dowiedzieć więcej się o znaczeniu wody w życiu człowieka to zapraszamy do włączenia się
w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF.

                                                 Tamara Kazecka - Dybaś