Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

2641451
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
2890
5298
35249
2557148
36618
81836
2641451

Wigilia w oddziale przedszkolnym

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w   domach   jak i w naszej „przedszkolnej rodzinie”. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i  zwyczaje świąteczne i chętnie aktywnie uczestniczą
w przygotowaniach: wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy, które potem zawieszają w Sali lub zabierają do domu.  

               W dzień   przedszkolnej Wigilii 21.12.2020r. w naszym oddziale przedszkolnym panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w sali, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia.

Dzieci zaśpiewały pięknie kolędy i pastorałkę, wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Dopełnieniem spotkania było odczytanie przez wychowawczynię opisu wydarzeń w Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat.

               Po występach wszyscy zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach. Pani wychowawczyni złożyła   dzieciom i rodzicom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia, wszyscy podzielili się opłatkiem a następnie wspólnie zjedli tradycyjne danie.

Podczas posiłku cicho rozbrzmiewały kolędy.

               Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
W świadomości naszych dziadków Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości.