Dzień Ziemi 2015
22 kwietnia to data, która kojarzy się wszystkim ze Świętem Ziemi. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami corocznie uczestniczą w obchodach tego ważnego święta. W ten sposób propagujemy szacunek dla naszej planety - Ziemi, kształtując w uczniach postawy proekologiczne oraz świadomość przyrodniczą. W tym roku uczyniliśmy olbrzymi uczynek dla Ziemi biorąc udział w sprzątaniu obejścia szkoły, segregując odpady,mówiąc o recyklingu oraz sadziliśmy kwiaty doniczkowe, które są nie tylko ozdobą klas lekcyjnych, ale także producentami niezbędnego do życia tlenu.



Wiecej zdjęć z wydarzenia znajduje się w galerii.
Ogólnopolski konkurs "MOJE ULUBIONE MLECZNE DANIE"
W związku z przystąpieniem naszej szkoły do programu edukacyjnego, który ma na celu propagowanie spożywania mleka i produktów nabiałowych proponujemy rozwijanie własnych zdolności kulinarnych od najmłodszych lat.

Więcej szczegółów oraz pomysł możesz znaleźć na stronie internetowej:http://www.mamkotanapunkciemleka.pl/
Warto wiedzieć, iż mleko to cenne źródło wapnia, białka oraz witaminy D. Odpowiednia ilość tych składników w codziennej diecie dzieci i młodzieży jest kluczowym elementem zapewniającym prawidłowy rozwój kości i zębów, a także funkcjonowania organizmu. Warto zatem zadbać, aby mleko i jego przetwory znalazły się w codziennym jadłospisie całej rodziny i były wykorzystywane do przyrządzania smacznych posiłków oraz przekąsek.
W związku z tym proponujemy :
Koordynator projektu: mgr Katarzyna Krężel
PORANEK WIELKANOCNY
31 marca 2015 roku cała społeczność szkolna zgromadziła się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez uczniów klas IV-VI po opieką Pani Barbary Skrzęta. Na stole wielkanocnym pojawiło się wiosennie ustrojone jajko oraz babka wielkanocna. Przy okazji tego wydarzenia uczniowie, pracując w grupach odpowiadali na zagadki związane z wiosną oraz mogli wykazać się wiedzą na temat symboli wielkanocnych. 

Konkurs SKO "Kartka Wielkanocna" i "Palma Wielkanocna"
Szkolna Kasa Oszczędności po raz kolejny była inicjatorem cieszącego się wielkim zainteresowaniem konkursu na kartkę wielkanocną tym razem wspólpracując z Panią Moniką Bednarz - Gaweł, która ogłosiła konkurs na palmę wielkanocną. Celem konkursów było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie twórczości i talentów wśród uczniów oraz ukazanie, iż ozdoby świąteczne można wykonać bez nakładów finansowych.



W konkursie na kartkę wielkanocną wzięło udział 22 osoby, spośród których wyłonione zostały miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: klasy "0" - III oraz IV - VI. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Julia Durał kl. III
II miejsce - Bartosz Gondek - kl. II
III miejsce - Julia Dynia kl."0"
Wyróżnieni: Julia Rospond kl."0"
Kacper Serwiński - kl."0"
I miejsce - Magdalena Kłosowska kl. VI
II miejsce - Klaudia Marszał - kl. IV
III miejsce - Patrycja Musiał - kl. IV
Wyróżnieni: Dominika Kasprzyk kl. IV
Damian Kolasa kl. VI

Zwycięzcy oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu zostali wynagrodzeni gadżetami SKO i drobnymi upominkami ufundowanymi przez działającą przy naszej placówce Szkolną Kasę Oszczędności.
Uczestnicy konkursu na palmę wielkanocną zostali nagrodzeni słodkościami wielkanocnymi.
"Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga"
W konkursie "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga" wzięły udział uczennice z klasy czwartej: Żaneta Frączek, Patrycja Musiał, Klaudia Marszał i Dominika Kasprzyk. Za wykonane prace dziewczynki otrzymały kalkulatory, które z pewnością przydzadzą im się na lekcjach matematyki.






