Dzień Nauczyciela
14 X jak co roku obchodzimy Dzień Edukacji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły , rodzice i samorząd szkolny złożyli swym nauczycielom życzenia wręczając kwiaty i obdarzając uśmiechem oraz serdecznym słowem: Dziękuję!
Pedagogom dedykowano program artystyczny i scenki kabaretowe:” Plotka”, „ Samorząd w akcji” oraz piosenki w wykonaniu uczniów klas młodszych i starszych.

Samorząd szkolny, czyli jak byśmy szkołą rządzili
Samorząd szkolny , czyli jak byśmy szkołą rządzili- to tytuł inscenizacji w jakiej 13 października mieli okazję zaprezentować się całej społeczności szkolnej uczniowie kl. 4-6 . W rolach głównych wystąpili : Magda , Paweł, Karolina i Damian. Na zebranie samorządu przybywają wszyscy uczniowie, którzy zgłaszają ciekawe propozycje dotyczące: organizowania dyskotek , jazdy na rolkach, skracania zajęć, , pomocy w nauce przez radiowęzeł i nadawania audycji na lekcjach. Oto niektóre z nich: „Trzeba pomyśleć o naszych żołądkach ,bo gdy uczeń głodny i w brzuchu mu burczy, to się robi tępy, rozum mu się kurczy… Dyskoteki , to w naszej szkole ciągle sprawa sporna, nie mamy gdzie się wyszumieć, wyskakać…
Dyskusja na zebraniu przebiegała kulturalnie , konkretnie i rzeczowo, pomysły były interesujące , ale gdyby je realizować , zabrakło by czasu na naukę. Dobrze, że jedna z uczennic zorientowała się w porę i powiedziała: Co my najlepszego dla siebie robimy! Zamiast szkołę skończyć , my ją wykończymy! To dobra nauka poprzez zabawę.


"Samorządowa herbatka"
Pod takim hasłem odbył się cykl spotkań dla uczniów klas starszych poświęconych jesiennym katarom i przeziębieniom. Jak dbać o higienę? Jak bronić się przed chorobą? Jak zachować się przy stole? Na te i inne pytania poszukiwano odpowiedzi przy wspólnej herbatce z cytryną i miodem . W ten sposób uczymy się ze sobą rozmawiać , gromadzić się w jednym miejscu, dzielić radością i uśmiechem.

Recykling w naszej szkole
Jesień to pora roku, w której myślimy o porządkowaniu najbliższej okolicy w związku z coroczną akcją "Sprzątania Świata". W tym roku także dbamy o środowisko, lecz tym razem próbowaliśmy pokazać użyteczność śmieci poprzez stworzenie oryginalnych strojów wykonanych z odpadów. Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności wzięli udział w konkursach propagujących działania proekologiczne. Pierwszy konkurs plastyczny "Moje rady na odpady" adresowany był do uczniów klas I-III, natomiast drugi był wyzwaniem dla uczniów klas IV-VI, których zadaniem było wykonanie użytecznego stroju z odpadów i zaprezentowanie go podczas dyskoteki z okazji "Dnia Chłopaka". Na wyróżnienie zasłużyła praca plastyczna Julii Durał z klasy III oraz stroje wykonane przez Klaudię Marszał kl.IV, Patrycję Musiał kl. IV oraz Dominikę Kasprzyk kl. IV. Uczennice za trud włożony w wykonanie prac nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, gadżetami SKO oraz nagrodami książkowymi ufundowanymi przez działającą przy naszej szkole Kasę Oszczędności.



Szkoło Pomóż i TY!
Rozpoczynamy akcję pomocy dla niepełnosprawnego Kamila. Kup kalendarzyk i pomoce z j. polskiego, historii, j.angielskiego, matematyki, przyrody! Zyska Kamil, zyskasz TY! Zebrane pieniądze przeznaczymy na zaup sprzętu rehabilitacyjnego i komputera do obsługi za pomocą gałek ocznych. Kamil jest siedemnastoletnim chłopcem, pogodnym i raosnym mimo swoich ograniczeń. Zadbajmy o to, by usmiech wciąż gościł na jego twarzy!






