Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1157267
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
18
223
812
1122699
9939
12994
1157267

Akcja - "Wszystkie kolory świata"

   „Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz drugi jest realizowana w naszej szkole. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W naszej szkole jego koordynatorem  jest pani Tamara Kazecka – Dybaś.

W ramach akcji uczniowie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Okazało się, że w pracę zaangażowali się również rodzice a nawet babcie naszych podopiecznych - za co serdecznie im dziękujemy. Powstały piękne dzieła. Każdej  z niezwykłych lalek nadano imię i przypisano kraj, z którego pochodzi.

DSC03803

 

Wystawę laleczek postanowiliśmy połączyć z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka, która w tym roku była zorganizowana 4 lutego w Domu Ludowym w Makowiskach. Na ten dzień  zaproszono uczniów, rodziców, dziadków, i społeczność lokalną. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku
 w Angoli przekazując na ten cel darowiznę( minimum 10 zł.)

DSC03813

Dzięki dużemu zaangażowaniu Seniorów udało nam się pozyskać kwotę 170 złotych, która w całości zostanie przesłana na rzecz dzieci w Angoli.

20170227 114015

Jeszcze raz składamy gorące podziękowania za wszelką okazaną pomoc
i życzliwość. Cieszymy się, że są wokół nas ludzie, którym nie jest obojętny los afrykańskich dzieci. Mamy nadzieję, że takie akcje na stałe wpiszą się w kalendarz działań podejmowanych przez naszą szkołę.

Jeśli pomagasz innym, stajesz się lepszym człowiekiem.

                                                              Tamara Kazecka - Dybaś