Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

2144849
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
183
3941
14445
2081779
59972
66837
2144849

Aktualności


Dzień samorządności w naszej szkole

 

         W dniu 07. 09. 2015r. w naszej szkole odbyły się wybory do SU.          Wybory poprzedziła krótka kampania wyborcza, w której kandydaci mogli się zaprezentować całej społeczności uczniowskiej. Wybory były świetną lekcją demokracji.

 

W skład SU w roku szkolnym 2015/2016 weszli:

 

Przewodnicząca – Klaudia Marszał kl. V

Zastępca przewodniczącej  - Dominika Kasprzyk kl. V

Sekretarz – Julia Durał kl. IV

Skarbnik – Kamil Kolasa (Cz) kl. VI

DSC03278

 

 

DSC00007

Święto Pieczonego Ziemniaka

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dni stają się już coraz krótsze, a noce dłuższe, słońce słabiej grzeje i wieje chłodny wiatr. Aby nowa pora roku przynosiła nam ze sobą jak najdłużej dużo słońca       i ciepła, postanowiliśmy ją uroczyście powitać.

Z tej okazji uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Głównym celem jesiennego spotkania była wspólna zabawa i integracja oraz uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. 

Zapłonęło ognisko, którego pilnował pan dyrektor. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o ziemniakach i rozpoczęły się wspólne zabawy, konkurencje sportowe, a  w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień - niezwykle słoneczny
i ciepły, był okazją do aktywnego i zdrowego odpoczynku, a  degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości. 

Tamara Kazecka-Dybaś

Spotkanie z Panem Policjantem

  

 

      Dnia 2 września w naszej szkole gościł Pan Policjant.
Na spotkaniu z uczniami poruszył wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, wskazał niebezpieczeństwa grożące na drodze. Zwrócił uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta.

      Za udzielenie cennych rad i wskazówek Panu Policjantowi bardzo serdecznie dziękujemy.

DSC03276

Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

Wracając do dni ponurych, kiedy nasi przodkowie musieli umierać dla naszej wolności, postanowiliśmy ukazać naszą budzącą się świadomość, odpowiedzialność młodych Polaków, za to, co było i za to, co będzie. Uczniowie klasy IV i VI przygotowując montaż słowno-muzyczny wprowadzili nas w nastrój zadumy i wdzięczności z odzyskanej wolności. Po zakończonej akademii cała społeczność szkolna miała okazję zaprezentować wykonane flagi Polski.

20141113 12225620141113 122902

"Mój wymarzony ogród"

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez panią Katarzynę Musiał, nauczycielkę matematyki. Zadaniem uczniów było przygotowanie projektu o wymiarach rzeczywistych a następnie odzwierciedlenie go w pomniejszeniu w odpowiedniej skali. Wymagało to wyobraźni przestrzennej, umiejętności operowania obiektami matematycznymi oraz wykorzystania zdobytej wiedzy, czyli znajomości pól figur i przeliczania jednostek. Uczennice bardzo zaangażowały się w wykonanie tego projektu i przekonały się, że matematyka jako nauka ma wielkie zastosowanie w rzeczywistości.

Kopiuj  z 20140605 090431

Kopiuj  z 20140605 090516