Szkoła Podstawowa w Makowiskach

godlo

Zegarek

Wakacje za:

Licznik odwiedzin

1342451
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
414
391
2688
1301783
12508
26819
1342451

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej "Cała Polska mówi: aaa"

Pod hasłem „Cała Polska mówi: aaa” rozpoczęła się pierwsza ogólnopolska kampania wspierająca obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (World OralHealth Day), który corocznie obchodzony jest 20 marca.

DSC05634

Cele kampanii to m.in.: wykorzystanie obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej do ogólnopolskiego podkreślenia znaczenia profilaktyki zdrowia jamy ustnej, inspiracja lekarzy dentystów, higienistek, pedagogów, przedstawicieli władz samorządowych oraz wielu innych do podejmowania inicjatyw promujących konieczność dbania o zęby, wsparcie dla małych i dużych projektów podejmowanych w kraju.Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to najważniejsze święto stomatologiczne obchodzone na całym świecie, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o znaczeniu zdrowia jamy ustnej. W ramach obchodów, na całym świecie podejmowane są inicjatywy oraz akcje przypominające, że zdrowe zęby to podstawa zdrowia ogólnego.

Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w tę kampanię. Jednym z jej elementów był wyjazd naszych uczniów z Oddziału Przedszkolnego oraz klas II i III do gabinetu stomatologicznego w Nienaszowie, gdzie pani dr Pers wykonała dzieciom bezpłatny przegląd jamy ustnej. Wszyscy byli bardzo dzielni i z ochotą zasiadali na fotelu dentystycznym. Wcześniej uczniowie przeprowadzili wywiad z panią dentystką dowiadując się wielu interesujących faktów na temat higieny zębów. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały naklejki „Dzielny Pacjent”, które zachęciły je do ponownego odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.

received 1758389047551428

Kolejnym elementem kampanii było wykonanie przez dzieci na zajęciach dodatkowych plakatów na temat : „Co jeść, aby mieć zdrowe zęby?”

received 1758389157551417

Ponadto SK PCK ogłosiło konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły „Zdrowe zęby, piękny uśmiech”. Uczniowie klasy II i III na zajęciach z edukacji informatycznej wykonali dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursie. Oczywiście wszyscy uczestnicy otrzymali niespodzianki. DSC05643

 

Podsumowaniem kampanii był zorganizowany 20 marca 2018 roku apel na temat:„Dzień Zdrowia Jamy Ustnej”.

Dzieci z klasy II i III wspólnie z panią Tamarą przygotowały dekorację na tę okazję oraz zaśpiewały piosenkę „Dbaj o zęby”. Następnie odbyła się projekcja filmu animowanego „Dr Ząbek i legenda Zębolandii” oraz oficjalny spot kampanii promującej Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej”.

received 1758394084217591

Na zakończenie wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali zakupione przez SK PCK szczoteczki do zębów i udali się do łazienki szkolnej, gdzie w obecności wychowawców i opiekunów czyścili przez 2 minuty swoje zęby. Miło było zobaczyć piękny uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.

DSC05664DSC05662

 

DSC05676

Mamy nadzieję, że ta kampania nie zakończy się wraz z zakończeniem obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, ale będzie kontynuowana przez naszych uczniów…  

DSC05639Zapraszamy do galerii.     

                                  Tamara Kazecka - Dybaś